Dlaczego sprzęt tenisowy może Ci pomóc wygrać mecz

Co znajduje sie w torbie tenisowejJeśli jest taka możliwość, należy w każdej małej rzeczy próbować podnieść, swoją przewagę podczas meczu. Jeśli chcesz być dobrze przygotowany do gry, to musisz mieć nie tylko wszystko czego brak może Ci przeszkodzić w grze, ale również rzeczy, które pomogą Ci wygrać. Czy zastanawiałeś się kiedyś co kryje się w wielkiej torbie zawodnika? Jak się okazuje całkiem sporo. 

  • Nawet do 9 rakiet przygotowanych do gry, niektóre naciągnięte mocniej, inne słabiej w zależności od tego jak w danym dniu piłka trzyma nam się kortu.  Jeżeli wyrzucamy piłkę, to warto zmienić na tą mocniej naciągniętą, aby mieć więcej kontroli. Mały zabieg a może pomóc nam w najważniejszym momencie meczu.
  • Życiodajną wodę: najlepszy i najtańszy napój energetyzujący niedoceniany przez wielu ludzi. Wody nigdy nie zawiele. zawsze miej do kilku litrów w torbie i najlepiej pij ją już przed meczem. Nawet do dwóch  szklanek przeźroczystego napoju zanim uderzysz pierwszą piłkę. Dużo osób czeka na pierwszy łyk wody jak zmieniają strony, jednak często jest to już za późno.  Pamiętaj powinieneś pić wodę zanim poczujesz pragnienie, ponieważ gdy chce Ci się pić oznacza, że twój organizm już się odwodnił.
  • banany jako źródło energiiCoś na ząb: Tak naprawdę nigdy nie wiesz jak długo może potrwać mecz, czasami może się niewyobrażalnie przeciągnąć. Kontuzja, pogoda. lub może po prostu wyrównany mecz i długie wymiany. Warto być przygotowanym na taką sytuację i mieć coś do zjedzenia, aby głód nie odebrał nam sił i pozbawił energii. Ja zawsze mam w torbie kilka bananów i batonów czekoladowych. Banany ponieważ są zdrowe lekkostrawne i dodają energii. Batony natomiast może i nie są szczytem marzeń dietetyków w kwestii zdrowej żywności, ale trzeba mieć balans. W końcu swoje wybiegamy na korcie więc tych “złych” węglowodanów, aż tak nie poczujemy. Ja uważam, że w życiu trzeba mieć balans, więc jem sobie najpierw banana a później  jak trzeba to batonika. 
  • Apteczka: Tą co trzymam w samochodzie to przy mojej wygląda dość skromnie. Moim bandażem mógłbym spokojnie unieruchomić kilku przeciwników. A plastrami naprawić dziurę w balonie nad kortem. Trzeba być świadomym, że jeśli pojawi się pęcherz, lub inna rana spowodowana upadkiem na kort, to nie wyeliminuje nas z gry. 
  • Zapasowa para butów: Widziałeś kiedyś tenisistę jak stracił podeszwę podczas meczu może i masz buty za kilkaset złotych i są one jeszcze na gwarancji jednak nie znasz dnia i godziny kiedy się rozlecą. Obecnie buty nie są tak wytrzymałe jak kiedyś i często zdarza się, że któraś ich część się po prostu rozpada. Przy okazji dobrze dać też butom odpocząć. Jeśli w jednych grałeś mecz, to na następny dzień użyj inną parę, aby te się zregenerowały. 
  • Zapasowe skarpetki, sznurowadła, ręczniki, tabletki elektrolityczne, owijki, tabletki z ibuprofenem( podobno po 30 boli szyja kiedy się za mocno kichnie) Ja mam 34 lata i czasem podczas dłuższego meczu taka tabletka potrafi uratować życie. 
  • Czapka z daszkiem, okulary i krem z filtrem. Te trzy elementy w torbie a Australii to must be. Tam podczas 4 godzin gry w temperaturze 40 stopni w południe na pełnym słońcu to podstawa. Kremem smarowałem się co godzinę z filtrem 50 a i tak byłem ładnie opalony. Wiem, że w Europie nie ma takich sytuacji, ale lepiej być przygotowanym na każde warunki. 
  • Zapasowe koszulki, kiedy się przepoci koszulka mamy ochotę się odświeżyć. Z pewnością świeża nam w tym pomoże. Czasem jest też dobrze zrobić sobie przerwę w grze kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli. Wtedy można zrobić sobie trochę dłuższą przerwę i taką odskocznią może być zmiana odzieży. 

każdy szczegół się liczyJak widzisz lista rzeczy w torbie jest całkiem spora. Jednak jeśli chcesz wygrywać, to musisz być przygotowany na każde warunki na korcie. Dobrze przygotowana i wyposażona torba to ważny element treningu mentalnego w tenisie. Czasem nasówają się negatywne myśli podczas gry, ich przyczyną może byc też nieodpowiednio przygotowana torba tenisowa. Jeśli chcesz się ich pozbyc przeczytaj koniecznie poniższy post: https://tenistuiteraz.com.pl/kiedy-zaczac-trening-mentalny-w-tenisie/Kiedy grasz z przeciwnikiem na równym poziomie, to nawet najmniejszy detal może wpłynąć na końcowy wynik meczu.