3 ćwiczenia na bycie Tu i teraz na korcie tenisowym

skupienie się na rozmowieCały czas myślisz, czy może potrafisz na chwile skupić swoja uwagę na czynności, którą wykonujesz? Przeważnie potrafimy skupić w 100% naszą uwagę na czynnościach, które bardzo lubimy np: oglądanie telewizji, rozmowa z przyjacielem, ulubiony sport, książka. Bardzo często ludzie też nadużywają narkotyków, lub alkoholu żeby wyciszyć swoje myśli i zrelaksować się.

Dlaczego tak ważne jest, bycie obecnym na korcie tenisowym? Ponieważ tylko w momencie kompletnego wyciszenia możemy osiągnąć maksymalne możliwości. Jeśli ufasz swojemu ciału, to one wie najlepiej jak uderzyć piłkę. Jak się pyta zawodników po niesamowitej wymianie, Jak to zrobiłeś? Przeważnie pada odpowiedź, nie wiem jakoś samo to się działo, nawet o tym nie myślałem.

Chcesz być tu i teraz na korcie i skupić całą swoją uwagę na uderzeniach? Możesz to osiągnąć na kilka sposobów. Pierwszym elementem  jest przygotowanie się przed treningiem odpowiednimi ćwiczeniami oddechowymi, więcej informacji w filmie https://youtu.be/IcZAQyur8-0

Kolejnym elementem jest ćwiczenia, które pozwolą Ci skupić swoją uwagę na elementach gry, poniżej znajdziesz odpowiednie treningi, które możesz stosować za każdym razem kiedy jesteś na korcie.

3 Ćwiczenia na bycie “Tu i Teraz” podczas wymian z głębi kortu:koncentracja na pilce

-Wydłuż swój wydech podczas uderzenia piłeczki o rakietę. Nie tylko pozwoli Ci to rozluźnić rękę i uderzyć szybciej, ale również skupić swoją uwagę na bieżącej chwili

-Skupiaj część swojej uwagi na tym, gdzie znajduje się główka rakiety podczas zamachu uderzenia i po uderzeniu

-Podczas lotu piłki skup swoją uwagę nie tyle co na piłce ale na szwach na piłeczce, na jej  dźwięku jaki wydaje podczas odbijania się o ziemię i  o rakietę.

Udanych treningów i do usłyszenia.