Dlaczego ludzie przedsiębiorczy grają w tenisa?

duzo pieniedzyKiedyś sport głównie dla elit i ludzi zamożnych, dziś bardziej dostępny dla szerszej grupy społecznej. Większa infrastruktura i dofinansowanie z Urzędów miasta uczyniły ceny kortów bardziej dostępnymi. Jednak jedna rzecz się nie zmieniła, wciąż można na kortach spotkać i poznać wielu przedsiębiorczych ludzi. Czy zastanawiałeś się dlaczego ten sport jest tak popularny wśród właścicieli firm? 

Jako przedsiębiorca dziennie masz mnóstwo zadań do wykonania i nie mówię tu o obowiązku  wypicia porannej kawy😉 Obecnie bardzo często musisz rozmawiać z kontrahentami, wystawiać faktury, nagrać film na youtube, być w social media itp. 

W piątek na spotkaniu integracyjnym Klubu Przedsiębiorczości w Katowicach ( gorąco zachęca do dołączenia https://klubprzedsiebiorczosci.pl/ ) rozmawiałem z przedsiębiorcą, który podczas naszej rozmowy cały czas był bombardowany informacjami.  To przyszła wiadomość na telefon, to na zegarek, do tego jeszcze rozmowa ze mną i pełno ludzi dookoła. Widziałem jego rozbiegany wzrok i podziwiam jak mimo tylu rozpraszaczy potrafił skupić się na rozmowie. Bardzo często po kilku godzinach intensywnej pracy przed komputerem i przez telefon Twoje mysli sa rozdarte we wszystkie strony. Potrzebujesz się wyciszyć i uspokoić umysł. Dodatkowo przydałoby sie z kims spotkac i jeszcze coś poćwiczyć dla zdrowia. Jak znaleźć czas na to wszystko? Z ratunkiem przychodzi tenis.

wyciszenie umyslu

MYŚLI:

 Czy wiesz, że grając w tenisa musisz skupic cala swoja uwage na bieżącej chwili, jeśli twoje myśli uciekną w jakimś innym kierunku zaraz twoje uderzenie nie jest takie jakie powinno. Zmusza cię to  do wyłączenia myślenia o wszystkich zadaniach, które masz  do wykonania w przyszłości. Tenis jest to rodzaj medytacji, odbijasz piłeczkę i skupiasz swoją uwagę na niej. Dodatkowo trenując swoje skupienie na jednej rzeczy w 100% pomoże Ci to lepiej w ciągu dnia skupiać się na rzeczach które wykonujesz. Nie wiem czy wiesz, ale multitasking jest przereklamowany. Obejrzyj koniecznie mój  film na temat głębokich oddechów: https://www.youtube.com/watch?v=IcZAQyur8-0&t=4s

ZDROWIE:

Tenis jest to dobry trening cardio dzięki, któremu twoje ciało będzie miało wystarczającą ilość ruchu na cały dzień. Naprzemienne skrętne ruchy podczas uderzeń są bardzo dobre na kręgosłup, który Ci się odwdzięczy za taki trening.  Jak wiemy podczas ćwiczeń fizycznych są też  wydzielane endorfiny, które są hormonem szczęścia. 

RELACJE:

Umawiasz się na spotkania biznesowe przy kawie, lub na piwko? Z pewnością rozmowa 1:1 na żywo jest lepsza niż online. Jednak kiedy spotkasz się z kimś na korcie to wręcz poznajesz daną osobę z zupełnie innej strony. Poznajesz jej mocne  i słabe strony, jak radzi w sytuacjach stresowych i czy jest uczciwa. Przecież każdy chce wygrać i ciekawe czy zawoła aut kiedy piłka wyląduje blisko linii końcowej. Gracie po przeciwnych kortach i nie mam nic innego tylko Ty i Twój przeciwnik. Chyba, że później gracie debla to wtedy jest Twój partner tenisowy a później może być partner biznesowy. Z czasem możesz się wybrać na amatorskie turnieje tenisa gdzie poznasz więcej ludzi i moze potencjalnych klientów lub wspólników.

uscisk rekiPo ostatnim spotkaniu KP w Krakowie umówiłem się z poznanym  tam członkiem Klubu  Przemkiem. W krakowie on mi dal lekcje squasha( pierwszy raz grałem) a w Katowicach ja mu dam w zamian lekcje tenisa. Graliśmy luźne wymiany i na punkty. Spędziliśmy godzinę grając i rozmawiając a wydaje mi się jakbyśmy się znali już od kilku lat. Jest to relacja, nad która w innych okolicznościach pewnie trzeba by było spędzić kilka miesięcy. Cały czas utrzymujemy kontakt i mimo, że mieszkamy w innych miastach to dzwonimy do siebie.  W przyszłości na pewno będziemy się spotykać koleżeńsko i jeśli będzie okazja to pewnie jakiś biznes też się ogarnie. 

Jeśli ktoś jest zainteresowany lekcjami tenisa to zapraszam do kontaktu. Najlepsze w tenisie jest to, że nigdy nie jest za późno żeby zacząć i nigdy nie za wcześnie żeby przestać grać, ponieważ jest to sport na całe życie.  Pozdrawiam Krzysiek