forhend: trening czucia swojego ciała

Dimitrov W Zwolnionym Tempie

Obejrzyj film i zwróć szczególną uwagę na pracę jaką wykonują jego mięśnie. Zobacz jak pracują jego nogi ręce, jak całe ciało porusza się przed w trakcie i po uderzeniu. Tylko obserwuj, nie analizuj i nie wyciągaj wniosków.

Trening oddechu wraz z intencją

Najlepiej w pozycji stojącej lub siedzącej wykonaj ćwiczenie oddechowe poprzez wykonanie głębokich wdechów do brzucha, następnie do klati piersiowej i do głowy. Ważne: Wykonuj bardzo głębokie oddechy. Po ćwiczeniu oddechowym wykonaj, krótką wizualizację swojej gry. Pamiętaj podczas wizualizacji to Ty masz być tą osobą uderzającą piłkę a nie oglądać siebie gdzieś tam na korcie odbijajacego piłkę. Dzięki temu ćwiczeniu będziesz bardziej obecny w danej chwili, oraz wykreujesz nową jakość gry, taką jaką zawsze chciałeś osiągnąć.

Trening tenisowy uderzeń z głębi kortu

Możesz ćwiczyć uderzenia o ściankę bądź sparingpartnerem. Na początku treningu włóż słuchawki do uszu i puść nagranie. Posluchaj 10 lub 20 minut. Skup się na danych elementach o których jest mowa w nagraniu. Jeżeli to jest te uderzenie nad którym najbardziej musisz pracować, to puszczaj nagranie za każdym razem, kiedy idziesz na kort. Pozwoli Ci to odświeżać wiedzę, oraz być bardziej skupionym na grze.